Informaţii de siguranţă

Informaţii de siguranţă

INFORMAŢII DE SIGURANŢĂ :

Acest produs conţine paracetamol; nu utilizaţi produsul concomitent cu alte produse care conţin paracetamol sau cu medicamente somnifere. Paracetamolul este o substanţă activă prezentă în multe medicamente ce tratează durerea, febra, simptomele de răceală şi gripă.

- Dacă suferiţi de boli de ficat sau rinichi, vorbiţi cu medicul dumneavoastră înainte de a lua paracetamol.

- Nu depăşiţi doza recomandată, întrucât poate fi dăunător, inclusiv putând afecta serios ficatul. 

Nu folosiţi produsul dacă sunteţi alergic la paracetamol sau orice alt ingredient prezent în acest produs.

Înainte de a lua acest medicament, consultaţi medicul dacă luaţi warfarină sau alte medicamente similare pentru subţierea sângelui.