Colourfree Suspension 1-5

Medicamente pentru adulţi din gama Panadol

Panadol Extra

Panadol Extra cu tehnologia Optizorb, conţine o combinaţie a două substanţe active: paracetamol – analgezic (combate durerea) şi antipiretic (reduce febra) şi cafeină pentru calmarea totală a durerilor.
Panadol Extra începe să acţioneze de 2 ori mai repede şi astfel are un efect mai rapid în comparaţie cu comprimatele obişnuite cu paracetamol şi cafeină.

De unde cumpărați

Prezentare generală

Ce durere ameliorează?

Tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată:

  • Migrene
  • Dureri musculare
  • Dureri menstruale
  • Dureri de dinți
  • Cefalee tensională

Cum arată?

Comprimate

Comprimatele sunt de formă ovală, filmate, ceea ce ușurează înghițirea și nu lasă un gust amar în gură.

Care sunt caracteristicile?

Comprimatele Panadol Extra asigură o ameliorare rapidă și eficientă temporară a durerii și a disconfortului.

Care sunt ingredientele active?

Ingrediente active: 500 mg Paracetamol, 65 mg cafeină

Prezentare generală

  • Tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată:

    • Migrene
    • Dureri musculare
    • Dureri menstruale
    • Dureri de dinți
    • Cefalee tensională
  • Comprimate

    Comprimatele sunt de formă ovală, filmate, ceea ce ușurează înghițirea și nu lasă un gust amar în gură.

  • Comprimatele Panadol Extra asigură o ameliorare rapidă și eficientă temporară a durerii și a disconfortului.

  • Ingrediente active: 500 mg Paracetamol, 65 mg cafeină

Doze şi mod de administrare

Calea de administrare - Panadol Extra comprimate filmate se administrează pe cale orală.

Doze şi mod de administrare

Adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi cu vârsta peste 16 ani. Doza recomandată este de 1-2 comprimate filmate Panadol Extra (500 mg paracetamol/65 mg cafeină până la 1000 mg paracetamol/130 mg cafeină) la fiecare 4-6 ore, la nevoie. Intervalul dintre administrări este de minim 4 ore. Doza zilnică maximă de paracetamol pentru adulţi este de 4 g (8 comprimate). A nu se depăşi doza recomandată. Adolescenţi cu vârsta cuprinsă între 12-15 ani: Doza recomandată este de 1 comprimat filmat Panadol Extra la fiecare 4-6 ore, la nevoie. Intervalul dintre administrări este de minim 4 ore. Doza zilnică maximă de paracetamol pentru grupul de vârstă 12-15 ani este de 3 g (6 comprimate). A nu se depăşi doza recomandată. A nu se administra în asociere cu alte medicamente care conţin paracetamol.

CITIȚI ÎNTOTDEAUNA INFORMAŢIILE DIN PROSPECT. Conține cafeină. A se utiliza conform indicațiilor. Pentru ameliorarea temporară a durerii. Utilizarea incorectă ar putea fi dăunătoare. Adresați-vă medicului dacă simptomele persistă.

Întrebări

Dacă doriți mai multe informații despre produsele Panadol, vă rugăm să apelați nr de telefon: 021 3028208

Produse similare

Produse similare

Produse similare

Articole similare

Articole similare