COMPARE OUR PRODUCTS

SEE SIDE-BY-SIDE WHAT PANADOL PRODUCT IS RIGHT FOR YOU AND YOUR FAMILY.

Add all Products

Back to Products

PRODUCT

TYPE OF PAIN

FORMAT

AGE RANGE

BENEFITS

product-carousel-babydrops

Panadol Baby Drops 1 Month -2 Years

Remove

General, Fever

Liquid

1 month - 2 years

Reduces fever as safely and quickly as prescribed medications. Suitable for babies as young as 1 month

product-carousel-suspension1to6

Panadol Children Suspension 1 - 6

Remove

Headache, Cold & Flu, Fever  

Liquid

1 - 5 Years

Reduces fever as safely and quickly as prescribed medications

product-carousel-suspension-6plus

Panadol Children Suspension 6+

Remove

Headache, Cold & Flu, Fever  

Liquid

5+ Years

Reduces fever as safely and quickly as prescribed medications

PANADOL RAPID 500 MG COMPRIMATE FILMATE

Ce este Panadol Rapid?

Panadol Rapid conţine 500 mg paracetamol cu efect:

  • Analgezic (combate durerea)
  • Antipiretic (reduce febra).

Panadol Rapid are o absorbţie rapidă datorită unui sistem de dezintegrare care optimizează dizolvarea comprimatelor.

Panadol Rapid, obţinut prin tehnologia patentată Optizorb a fost dezvoltat pentru a oferi o  absorbţie iniţială crescută a paracetamolului, comparativ cu comprimatele obişnuite de paracetamol.

Indicaţii

Înlătură eficient:

  • Durerile de cap;
  • Durerile de spate;
  • Durerile menstruale;
  • Durerile musculare;
  • Migrenele;
  • Durerile de dinţi;
  •  Durerile reumatice;
  • Durerile în gât.

De asemenea reduce febra.

Doze şi mod de administrare

Comprimatele filmate de Panadol Rapid se administrează pe cale orală.

  • Adulţi (inclusiv vârstnici) şi copii cu vârsta peste 12 ani: Doza recomandată este de 2 comprimate Panadol Rapid la fiecare 4-6 ore, la nevoie, de maximum 4 ori pe zi. Intervalul dintre doze trebuie să fie de minim 4 ore. Nu luaţi mai mult de 8 comprimate filmate în decurs de 24 de ore.
  • Copii 6-12 ani: Doza recomandată este de ½-1 comprimat Panadol la fiecare 4-6 ore, la nevoie. Nu se va administra copiilor la intervale mai mici de 4 ore şi nu se vor depăşi 4 comprimate în 24 de ore.

Panadol Rapid nu se va administra mai mult de 3 zile consecutiv fără recomandarea medicului.

Nu se administrează împreună cu alte medicamente care conţin paracetamol.

Acest medicament se poate elibera fără prescripţie medicală. Se recomandă citirea cu atenţie a prospectului sau a informaţiilor de pe ambalaj. Dacă apar manifestări neplăcute, adresaţi-vă medicului sau farmacistului.

Prospect